Idealna podłoga do salonu – jak wybrać?

Salon jest miejscem niezwykle narażonym na ruch domowy, zwłaszcza jeżeli bezpośrednio z niego wychodzimy na taras lub ogród.

Dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór podłogi do salonu. Jaka podłoga będzie idealna? Poniżej kilka podpowiedzi na co zwracać uwagę podczas wyboru podłogi do salonu.

Popularne laminaty – świetny materiał na podłogę do salonu

Najbardziej popularnym zastosowaniem na podłogę są panele laminowane. Jest to teoretycznie produkt najtańszy ale jest wiele wersji dla nawet najbardziej wymagającego klienta. Dobrą propozycją są panele posiadające V-FUGĘ na łączeniach. Takie rozwiązanie zapobiega rozchodzeniu się podłogi, a dodatkowo stwarza imitację naturalnej deski. Ciekawą propozycją na rynku są również panele podłogowe aqua zero, które nie przepuszczają rozlanej wody przez dwadzieścia cztery godziny.

Oznacza to, że taki czas może pozostać rozlana woda na powierzchni podłogi, nie przedostając się pod panele. Jest to przydatna opcja jeżeli zdarzy nam się przelać kwiatek i w porę tego nie zauważymy, lub nasz pupil wyleje wodę z miski. Wybór takich paneli jest dość kosztowny, ceny dochodzą nawet do 100 zł za metr kwadratowy.

Panele laminowane w salonie sprawdzą się jak najbardziej, zwłaszcza jeżeli wybierzemy wysoką ścieralność AC 6, która jest używana w obiektach o dużym natężeniu ruchu, np. hotelach, pensjonatach.

Trwała podłoga do salonu? Wodoodporne winyle!

Wiele osób na podłogę wybiera popularne panele winylowe, które są w stu procentach wodoodporne. Jest to ciekawe rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz, w których dużą rolę aranżacyjną odgrywa beton i szarości.

Ich niewątpliwą zaletą jest wodoodporność ale również odczucie ciepła pod stopami, co w salonie pomaga stworzyć przyjemną atmosferę. Wybierając panele winylowe do salonu, przyjrzyjmy się naszym oknom, zwłaszcza jeżeli mamy wejście na taras. Zbyt duże nasłonecznienie podłogi może powodować jej odkształcenie. Sprawdzajmy w gwarancji producenta opisane warunki temperaturowe, w jakich może być położona podłoga winylowa.

Jak podłoga wpływa na to czy salon jest przytulny?

Jeżeli chcemy aby nasz salon zachwycał przytulnym nastrojem, zwracajmy uwagę na ciepłe odcienie paneli. Dęby w miodowych tonacjach ocieplają przestrzeń, a połączone z białymi i czarnymi meblami dobrze wpasowują się w styl loftowy.

Z kolei chłodne szarości ułożone w fantazyjną jodełkę idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Kierując się kolorystyką nie wybierajmy całkiem białej podłogi, jest problematyczna w utrzymaniu czystości zwłaszcza dla właścicieli zwierząt.

Więcej inspirujących artykułów z poradami wnętrzarskimi znajdziesz w serwisie https://www.decore.pl/.