Deszczownica czy tradycyjna słuchawka prysznicowa? Co wybrać do łazienki?

Podczas urządzania łazienki pojawia się kilka dylematów. Jednym z nich jest pytanie prysznic, czy wanna? Coraz więcej osób decyduje się na wybór prysznica, ponieważ jest on bardziej praktyczny i zajmuje mniej miejsca. Często też łączy się te dwa rozwiązania i wybiera się wannę z zasuwanymi drzwiami, dzięki czemu można korzystać zarówno z długich kąpieli jak i szybkich, orzeźwiających pryszniców. Wciąż pozostaje jeszcze jedna, niezwykle ważna kwestia! Co wybrać: zwykłą słuchawkę prysznicową, czy deszczownicę?

Nowoczesny design czy wygoda?

Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie pod prysznicem deszczownicy. Jest to ciekawe i z pewnością bardzo efektowne rozwiązanie. Czy jednak jest praktyczne? Komplikacje pojawiają się, gdy chcemy wziąć szybki prysznic, bez moczenia włosów. Kiedy posiadamy jedynie deszczownicę jest to praktycznie niemożliwe. Dlatego może okazać się, że jednak klasyczna słuchawka prysznicowa będzie zdecydowanie wygodniejsza. Jeśli macie w domu dwie łazienki problem rozwiązuje się sam. Urządzając je, w jednej możecie zainstalować deszczownicę i postawić na nowoczesny design. W drugiej zamontujcie wtedy słuchawkę prysznicową, która będzie wygodna i praktyczna. Co jeśli macie jedną łazienkę, a zależy Wam zarówno na nowoczesnym wyglądzie, jak i wygodzie? Istnieje doskonałe rozwiązanie!

Panele prysznicowe 2w1

Coraz częściej na sklepowych półkach można znaleźć panele prysznicowe 2w1. Co to takiego? To rozwiązanie łączące deszczownicę z klasyczną słuchawką prysznicową. Podłączone są do jednej baterii, która posiada wygodny przełącznik kierujący strumień wody do deszczownicy lub do słuchawki. Często takie panele są również wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak bicze wodne. To rozwiązanie doskonale sprawdzi się w nowoczesnej łazience i będzie zarówno praktyczne jak i efektowne. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli Wam na wybranie odpowiedniego panelu, który idealnie dopasuje się do wystroju łazienki.