Remont nierujnujący kieszeni, czy to możliwe?

Sama myśl o remoncie i kosztach z nim związanych spędza Wam sen z powiek? Zastanawiasz się czy istnieją jakieś sposoby, żeby zaoszczędzić podczas remontu? Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od odpowiedniego zaplanowania prac. W tym artykule podpowiemy Wam w jaki sposób nie zrujnować sobie portfela robiąc remont.

W jaki sposób oszczędzić podczas remontu?

Niektórzy, planując remont, ograniczają się do wyboru odpowiedniej ekipy. Jednak jeśli zależy Wam na ograniczeniu wydatków polecamy zastanowić się, czy jesteście w stanie część prac wykonać sami. Oczywiście do bardziej skomplikowanych rzeczy, takich jak na przykład instalacja elektryczna, czy układanie płytek, warto wybrać dobrego fachowca. Jednak z wieloma rzeczami można poradzić sobie samemu. Praktycznie każdy będzie w stanie pomalować ściany. Jest to wyjątkowo proste, szczególnie, gdy ściany w domu są gładkie i równe. Co w przypadku, gdy niezbędne jest położenie gładzi? Okazuje się, że to również można zrobić samemu. Obecnie na rynku, jest kilka ciekawych produktów, z którymi poradzi sobie nawet remontowy laik. W każdym markecie budowlanym znajdziecie gotową gładź do aplikacji wałkiem. Przed rozpoczęciem prac radzimy obejrzeć filmy instruktażowe, które są bardzo pomocne. Takie gotowe produkty do gładzi mają jeszcze jedną, ogromną zaletę. Po nałożeniu ich na ścianę i wygładzeniu specjalną pacą nie trzeba ich szlifować, co sprawia, że nie tworzy się uporczywy pył. Większość gotowych gładzi nadaje się do zacierania na mokro. Samodzielne wykonanie gładzi i pomalowanie ścian pozwoli Wam zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy!

Gdzie kupować materiały remontowe?

Większość osób planujących remont kieruje się na ogół do najpopularniejszych marketów budowlanych. Ich ogromną zaletą jest to, że znajdziemy tam wszystko czego potrzebujemy. Zarówno gładzie, farby, akcesoria do malowania, jak i płytki czy panele. Jednak często w takich miejscach ceny są dość wysokie. Warto sprawdzić, czy w okolicy nie macie miejsc, gdzie będzie taniej, np. hurtowni z panelami, czy małych sklepów z materiałami budowlanymi. Radzimy korzystać z promocji oraz sprawdzić oferty sklepów internetowych, które często mają korzystniejsze ceny.