Projektowanie wnętrz a środowisko życia

Ludzie spędzają większość czasu w pomieszczeniach zamkniętych takich jak biura, szkoły, w domy, itp. dlatego też  przy projektowaniu zdrowych przestrzeni należy pamiętać o kilku czynnikach, takich jak jakość powietrza w pomieszczeniu , ogrzewanie, prawidłowa  wentylacja, oświetlenie i akustyka.

Zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach jest jednym z pięciu największych zagrożeń dla zdrowia.  Jest  to wynikiem działania produktów i materiałów o wysokim poziomie emisji toksycznych. Na przykład, meble lub sprzęt, który został poddany działaniu szkodliwych chemikaliów, stopniowo w pomieszczeniu  uwalnia niebezpieczne toksyny do powietrza. Projektanci powinni poszukiwać materiałów o niskiej emisji lotnych związków organicznych.

Architektura a redukcja odpadów.

Żeby  jakość powietrza w pomieszczeniach uległa poprawie  ważne jest, aby powietrze w mogło regularnie krążyć i pozostawało świeże. Rośliny działają jak naturalne filtry powietrza. Natomiast co ciekawe wbrew powszechnym przekonaniom – tak samo działają dywany. Wykładziny poprawiają  jakość powietrza, zatrzymując cząsteczki kurzu z powietrza i utrzymując je do momentu ich odkurzenia.

Dzięki regularnemu, porządnemu  czyszczeniu dywanów, środowisko w pomieszczeniu pozostaje zdrowe i wolne od zarazków i alergenów, które zawierają  cząsteczkach kurzu.

1 thoughts on “Projektowanie wnętrz a środowisko życia

  1. To prawda, zgadzam sie w stu procentach ze trzeba na wiele czynnikow zwrocic uwage!

Comments are closed.