Architektura a redukcja odpadów.

Projektanci wnętrz decydują jeśli chodzi o  redukcję odpadów, a jednocześnie spada na nich odpowiedzialność za działanie w sposób zrównoważony. aktualnie cenne zasoby planety są ograniczone i zagrożone wyeksploatowaniem, więc mentalność wyrzucania produktów, gdy tylko przestaną być modne, i zastępowania ich tymi, które są obecnie modne, nie jest już uzasadniona.

Na szczęście, świat architektury staje się coraz bardziej świadomy potrzeby zrównoważonego myślenia i doświadcza rosnącego zainteresowania trendami, takimi jak recykling. Zamiast wyrzucać „staromodne” przedmioty, póki są jeszcze funkcjonalne, projektanci starają się wymyślać kreatywne sposoby, aby dać im nowe życie. Moda na ekologię trwa w najlepsze, a projektanci prześcigają się  w pomysłach na „dawanie przedmiotom nowego życia. kolejnym ważnym  sposobem, w jaki projektanci wnętrz mogą pomóc ograniczyć wyczerpywanie się zasobów naturalnych jest wybór materiałów syntetycznych, które zostały wykonane z odpadów poddanych recyklingowi – gdy są one zużyte lub gdy ludzie się nimi zmęczą.

Architektura na straży oszczędności energetycznej

Dzięki takiemu podejściu, odpady stają się surowcem dla nowych produktów i powstaje okrągła pętla produkcyjna, skutecznie minimalizująca lub nawet eliminująca powstawanie wysypisk śmieci i gromadzenie się odpadów globalnie.