Mieszkasz w domu z ogrodem? Te narzędzia będą Ci niezbędne!

Zbliża się wiosna, a wraz z nią zbliżają się pierwsze wiosenne porządki w ogrodzie. Żeby otoczenie domku jednorodzinnego wyglądało ładnie trzeba się niestety mocno napracować. Na szczęście jest wiele narzędzi, które pracę w ogrodzie nam ułatwią! Dzięki nim ogród po zimie szybko zacznie wyglądać tak, że wszyscy sąsiedzi będą nam zazdrościć!

Jak zadbać o trawnik?

Jednym z podstawowych narzędzi, które powinien posiadać każdy kto ma ogród, jest kosiarka. Z pewnością jest to sprzęt, na którym nie warto oszczędzać. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów kosiarek, na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego sprzętu? Zacznijmy od wyboru napędu. Kosiarka może być spalinowa lub elektryczna. Te drugie mogą być zasilane akumulatorami lub bezpośrednio z gniazdka. Obydwa rodzaje kosiarek mają swoje wady i zalety. Kosiarki spalinowe mają większą wydajność i łatwiej poradzą sobie na przykład z wysoką i problematyczną trawą. Jednak ich użytkowanie może być droższe od kosiarki elektrycznej. Ich największą zaletą jest to, że nie jesteśmy ograniczeni kablem poprowadzonym z gniazdka. W przypadku kosiarek elektrycznych dużą zaletą jest ich waga, ponieważ są lżejsze od tych spalinowych. Jeśli decydujecie się na kosiarkę elektryczną polecamy jednak tą ładowaną tradycyjnie, ponieważ akumulatory często mają niską wydajność. Przy wyborze kosiarki warto również wziąć pod uwagę moc jej silnika oraz to jaki ma mechanizm tnący.

Inne przydatne narzędzia

Gdy wybraliście już kosiarkę, warto zastanowić się na tym jakie jeszcze narzędzia mogą okazać się przydatne. Do koszenia trawy w trudno dostępnych miejscach może przydać się na przykład podkaszarka. Wybór innych akcesoriów zależy też od tego co mamy w ogrodzie. Jeśli znajdują się w nim drzewa liściaste, niezbędne będą wysokiej jakości grabie. Warto też zainwestować w porządne rękawice ogrodowe, które uchronią Wasze dłonie. Przydatne mogą być także nożyce do trawy lub sekator, który może okazać się niezbędny przy podcinaniu cienkich gałęzi.