Remont i urządzanie pokoju dziecięcego – praktyczne porady

Każdy rodzic, prędzej czy później, staje przed potężnym wyzwaniem jakim jest urządzenie pokoju dziecięcego. Gdy dziecko trochę podrośnie marzy o swojej przestrzeni i miejscu do zabawy. Z pewnością każdy wtedy zastanawia się na co zwrócić uwagę przy tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla malucha. Większość osób zaczyna od szukania porad w Internecie. Dlatego zebraliśmy dla Was wskazówki, które ułatwią Wam całe przedsięwzięcie!

Pokój dziecięcy – od czego zacząć?

Wiele osób zastanawia się kiedy nadchodzi moment na urządzenie pierwszego pokoju dziecięcego. Wiele zależy od miejsca jakim dysponujemy w domu. Wolne pomieszczenie, które można przekształcić na pokój dziecka wiele ułatwia. Jednak czy warto urządzać samodzielny pokój na przykład dla niemowlaka? To oczywiście kwestia indywidualna, ale taki maluszek nie będzie mieć zbyt wielkiego pożytku z pokoju. Jednak gdy nadejdzie moment, kiedy Wasza pociecha zacznie sygnalizować, że chciałaby mieć takie miejsce tylko dla siebie, usiądźcie z nią i postarajcie się wspólnie zastanowić jak powinien wyglądać pokoik.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Oczywiście wybór koloru ścian, decyzja czy tapeta czy farba itd. również są ważne. Jednak w pokoju dziecięcym najważniejsze jest bezpieczeństwo. Należy zabezpieczyć wszystkie gniazdka elektryczne. Ustawiając meble w pokoju dziecięcym należy upewnić czy są stabilne. Polecamy większe meble przykręcić do ściany, żeby upewnić się, że dziecku nic nie zagraża. Bardzo ważny jest także wybór bezpiecznego łóżeczka dziecięcego.

Farba czy tapeta? Panele czy wykładzina?

Te wybory to oczywiście kwestia indywidualna, ale warto też skupić się na tym co będzie praktyczniejsze. Jeśli do pokoju dziecięcego wybieracie farbę, koniecznie musi być zmywalna! To samo dotyczy tapety. Doskonałym rozwiązaniem jest farba, na której Wasze dziecko będzie mogło rysować kredą. Jeśli chodzi o podłogę, w pokoju u najmłodszych polecamy wykładzinę, na której dziecko będzie mogło się bezpiecznie bawić. Jeśli nie planujecie zmiany podłogi i zostawiacie panele lub parkiet warto zdecydować się na dywan.