Ogród bardzo często staje się wizytówką domu oraz miejscem, w którym możemy odpocząć od trudów codzienności. Co zatem sprawi, że Wasz ogród będzie wyglądać zachwycająco? Oczywiście kwiaty! Różnorodne kolory i oszałamiające zapachy tych kolorowych roślin sprawią, że ogród stanie się przytulną oazą spokoju. Jeśli nie jesteście doświadczonymi ogrodnikami, polecamy zacząć od zasadzenia kwiatów, które są łatwe w uprawie, a jednocześnie efektowne. W tym artykule podpowiemy Wam jakie gatunki będą doskonale wyglądać w przydomowym ogrodzie.

Czy kwiaty mogą być jednocześnie piękne i łatwe w uprawie?

Wielu z Was prawdopodobnie myśli, że większość kwiatów, które wyglądają efektownie jest bardzo ciężka w uprawie. Otóż nie! Istnieje wiele gatunków roślin ozdobnych do ogrodu, które robią ogromne wrażenie i są bardzo proste w hodowli. Oto kilka propozycji:

  • Piwonie – kwiaty, które raz posadzone będą kwitnąć co roku, przez kilkanaście lat. Występują w wielu kolorach i tworzą niesamowity efekt!
  • Bratki – kwiaty niezwykle proste w uprawie, które wyglądają oszałamiająco. Kwitną przez długi okres, od początku wiosny, aż do czerwca/lipca.
  • Aksamitki – to gatunek, który ma naprawdę niewielkie wymagania. Wystarczy im dobrze nasłonecznione miejsce.
  • Tawułki – wystarczy im gleba o odpowiedniej wilgotności. Nie muszą być posadzone w oświetlonym miejscu. Ta roślina zakwitnie nawet w cieniu!

Sadzenie kwiatów w ogrodzie – od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?

Jeśli decydujecie się na posadzenie kwiatów w ogrodzie, musicie zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przed wyborem roślin warto zastanowić się jakie warunki panują w miejscu, w którym mają rosnąć rośliny. Kiedy już się tego dowiecie, łatwiej będzie zdecydować się na konkretne gatunki. Przede wszystkim należy brać pod uwagę glebę oraz nasłonecznienie miejsca, w którym mają pojawić się rośliny. Na szczęście szeroki wybór gatunków w sklepach ogrodniczych, pozwoli Wam na wybranie roślin, które będą odpowiednie do Waszego ogrodu!