Jak wybrać ochronne rękawiczki jednorazowe do pracy?

Zachowanie czystych rąk podczas zajęć związanych z hobby, jak i pracą zawodową potrafi być sporym wyzwaniem. Jak zachować komfort pracy i sterylne dłonie jednocześnie? Pomocne będą z pewnością wytrzymałe ochronne rękawiczki jednorazowe!

Rękawiczki jednorazowe jako pierwszy bastion ochrony przed zabrudzeniami!

Specyficzne warunki pracy narażające na kontakt z brudem, chemikaliami i płynami ustrojowymi wymagają zastosowania szczególnej ochrony dla osób wykonujących te zawody. Jednak nawet w domowych warunkach, tak przy majsterkowaniu, jak i przy sprzątaniu zdarza się, że ręce narażone są na mikrouszkodzenia i infekcje. Nie ma bardziej uniwersalnej ochrony niż rękawiczki jednorazowe wykonane z różnych materiałów, które skutecznie chronią przed większością występujących na co dzień zanieczyszczeń. Ich podstawową cechą, oczywiście poza zwiększeniem bezpieczeństwa, powinien być komfort noszenia, wytrzymałość oraz brak składników uczulających skórę. Rękawiczki nitrylowe, lateksowe lub winylowe stanowią obowiązkowe wyposażenie wszystkich placówek związanych z medycyną, salonów tatuażu, lokali gastronomicznych, czyli wszędzie tam, gdzie goście lub pacjenci mogliby zakazić się lub rozprowadzić drobnoustroje. Na szczęście rękawiczki jednorazowe to skuteczna ochrona przed większością z tych zagrożeń.

Jakie są rodzaje rękawiczek jednorazowych?

W zależności od potrzeb można skorzystać z kilku różnych rodzajów rękawiczek jednorazowych, różniących się materiałem, technologią wykonania i przeznaczeniem. Oto najczęściej stosowane rodzaje rękawiczek:

  • foliowe – najczęściej widywany i najtańszy rodzaj rękawiczek. Nie zapewnia profesjonalnej ochrony, jednak zdecydowanie podnosi standard higieny. Powszechnie stosowany w sklepach spożywczych na działach ze świeżymi produktami i w salonach fryzjerskich.
  • lateksowe – są bardzo elastyczne i dobrze zachowują sprawność i czułość dłoni. Zwiększają ochronę przy prostych czynnościach domowych i zabiegach medycznych. Wersja z pudrem będzie dobrze wchłaniać wilgoć dłoni.
  • nitrylowe – wygodne i uniwersalne, sprawdzają się w pracy z tłustymi substancjami, są wytrzymałe i zapewniają mocny chwyt.
  • winylowe – bezwonna i mniej uczulająca alternatywa dla lateksu przeznaczona do lekkich prac.
  • gumowe – świetnie chronią przed detergentami więc sprawdzą się głównie w domu.

Jak widać wybór jest ogromny, a dodatkowo powyższe rodzaje występują w wielu rozmiarach i kolorach. Wszystkie powyższe rękawiczki znaleźć można pod adresem https://czystyszop.pl/, gdzie poza nimi znajduje się szeroki asortyment, środków ochronnych i higienicznych. Wystarczy znaleźć interesujący model, rozmiar, wariant i dokonać zamówienia. Ochrona dłoni jeszcze nigdy nie była tak prosta!