Teleradiologia – outsourcing, którego potrzebują placówki medyczne

Teleradiologia to nic innego jak nowoczesny sposób na transfer radiogramów RTG, CT i MRI z punktu A do B bez przeszkód i zbędnego tracenia czasu. Celem teleradiologii jest udostępnianie materiału takiego jak: zdjęcia RTG, badania z tomografu komputerowego, czy rezonansu magnetycznego, lekarzom specjalistom radiologii, a oni po dokładnej analizie opisują je bez bezpośredniego kontaktu z nimi. Takie zadanie może być wykonywane z każdego zakątka Polski i świata, a wszystko możliwe jest dzięki platformie takiej jak https://eurodiagnostic-polska.pl/, która zapewnia większą dostępność usług specjalistów oraz znacznie wyższy poziom jakości diagnoz. Jednak na czym dokładnie polega teleradiologia i dlaczego stała się tak popularna?

Zdalny opis badań radiologicznych za pośrednictwem systemu teleinformatycznego – co warto o nim wiedzieć?

Teleradiologia to forma radiologii działającej w obrębie medycznym. Polega ona na bardzo prostym systemie, opartym na telekomunikacji i informatyce. Placówka medyczna, taka jak szpital, klinika, gabinet lekarski lub przychodnia, wykonuje badania, a następnie przesyła je w postaci obrazu diagnostycznego do innej placówki, która zajmuje się usługami teleradiologii, gdzie następuje profesjonalny opis, bez konieczności uczestnictwa w badaniu oraz co najważniejsze dojazdu do placówki medycznej. Teleradiologia jest więc niezastąpionym rodzajem pomocy dla wielu szpitali i przychodni, gdzie nie ma potrzeby lub możliwości zatrudniać specjalistów z dziedziny radiologii. Wykonywane usługi są bezproblemowe i szybkie, zasięgnięte od profesjonalistów z Polski i ze świata, sprawia to, że zarówno pracownicy placówek medycznych, jak i ich pacjenci mogą czuć się w pełni bezpiecznie i w stu procentach zaopiekowani.

Co można opisać dzięki oraz w czym pomaga teleradiologia?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Wystarczy wyjść poza standardy oraz sposób myślenia o placówkach medycznych oraz ich pracownikach, jako czymś co znaliśmy do tej pory. Teleradiologia polega właśnie na ulepszaniu tego co, dostępne  teraz o nowoczesne technologie, które wpłyną na przyszłość. Innowacja jest przyjaciółką medycyny i ludzi, jednak jakie ma to przełożenie na praktykę? Otóż teleradiologia pomaga w szybkim tempie znajdować specjalistów, którzy opisują badania z dziedziny neurologii, radiologii MSK, radiologii pediatrycznej, radiologii onkologicznej, a także badań stomatologicznych, co przyspiesza wszelkie procesy medyczne i pomogą pacjentom każdego dnia.