Dekorowanie przestrzeni nie jest łatwym procesem, nawet dla najbardziej wykwalifikowanych specjalistów. Wspaniałe wnętrze wymaga materiałów, które są zgodne z architekturą przestrzeni. Potrzebne są przedmioty, które odzwierciedlają charakter właściciela, ale także przedmioty ponadczasowe i skalowane proporcjonalnie. Musi także zachować właściwą równowagę pomiędzy tradycją a nowoczesnością.

Tworząc przestrzeń, która opowiada historię, należy stworzyć wnętrza, które są ponadczasowe i głęboko osobiste dla swoich klientów. Stworzenie właściwej historii wymaga czasu, wiedzy i poznania otoczenia, potrzeb, marzeń i nadziei właścicieli.
Trzeba zadać sobie pytania, które mają powiedzieć więcej o nas samych . Na przykład, „Jakie są twoje ulubione podróże, które odbyłeś i dlaczego je lubisz? Co cię uszczęśliwia? Gotujesz? Kto cię inspiruje? W oparciu o odpowiedzi, tworzy się temat przewodni, który nakreśla kierunek aranżacji. Jesteś lekką, jasną, szczęśliwą osobą, czy wolisz przytulne, ciepłe i męskie przestrzenie?” Każde z tych intymnych pytań to sposób na poznanie jak wykorzystać przestrzeń, że sprawia, że czujesz się jak w domu.

Jeśli chodzi o renowacje, projektanci zgodnie twierdzą, że szczególnie ważne jest, aby wybrać materiały, które wytrzymają próbę czasu. Te prawdziwe, wyczuwalne w dotyku, naturalne wykończenia w kuchni, będą się one dobrze sprawować przez lata, niż zbyt kosztowne, nowe produkty, które wyglądają na zniszczone przy kilku latach użytkowania. Szlachetne kamienie takie jak marmur, ceramikę, nielakierowany mosiądz i szczotkowane podłogi wapienne to element, który będzie w twoim wnętrzu długo cieszył oko zarówno twoje jak i odwiedzających Cię gości.