Jak urządzić małą łazienkę?

Niewielka przestrzeń w mieszkaniach jest problemem wielu właścicieli lokali. Bardzo często kosztem łazienki powiększany jest salon, albo kuchnia, czyli miejsca gdzie lokatorzy spędzają więcej czasu. Nawet małą przestrzeń da się zaprojektować w ten sposób, aby była funkcjonalna.

Prysznic czy wanna?

W małych łazienkach zdecydowanie lepszym wyborem jest prysznic. Brodzik nie zabiera dużo miejsca, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo przestrzeni i zagospodarować ją pod umywalkę. Oczywiście dla osób, które nie mogą wyobrazić sobie życia bez relaksujących kąpieli jest pewne rozwiązanie. Można kupić prysznic z głębokim brodzikiem i w ten sposób mieć choć namiastkę wanny.

Gdzie w małej łazience postawić pralkę?

Jeśli nie masz możliwości wstawić pralki w zabudowę w kuchni, to warto pomyśleć o tym, aby spróbować wsunąć urządzenie pod umywalkę. Można również kupić szafkę do łazienki, która będzie miała miejsce na pralkę. Dzięki temu blat sprzętu może posłużyć na przykład do stawiania na nim różnych rzeczy, kiedy pralka nie pracuje. Blat można też wykorzystać jako miejsce na przewijak dla dziecka.

Jakie dodatki do małej łazienki?

Małych pomieszczeń lepiej nie przytłaczać dużą ilością akcesoriów i ozdobników. Dlatego zupełnie nie sprawdzą się tutaj ozdobne meble zrobione samodzielnie. W łazience można pokusić się o minimalistyczne ozdoby na przykład małe, sztuczne sukulenty w mini doniczkach. Takie ozdoby wyglądają elegancko, a jednocześnie nie zabierają dużo miejsca. Można je postawić na szafce nad toaletą, albo w rogu umywalki.

Jaki kolor ścian w małej łazience?

Niewielkie przestrzenie można optycznie powiększyć za pomocą jasnych kolorów. W związku z tym warto zdecydować się na ozdobienie ścian łazienki białymi kaflami. Dla kontrastu na podłodze można położyć czarne kafelki. Przyda się też duże lustro, które również optycznie spowoduje, że pomieszczenie stanie się nieco większe.