Lampka nocna do pokoju dziecięcego, którą każdy ma w domu

Małe dzieci nie lubią spać w ciemności i zawsze warto mieć dla nich jakieś światełko. Kiedyś było to zapalone światło w przedpokoju, za drzwiami dziecięcego pokoju. Obecnie modne są specjalne lampki nocne, które prawie nie dają światła, a jedynie rozpraszają ciemność. Czym jednak zastąpić taką lampkę w sytuacji awaryjnej – gdy nagle się zepsuje lub gdy nocujemy u bezdzietnych znajomych i zapomnieliśmy zabrać ją z domu?

Lampki nocne i inne rozwiązania do pokoju dziecięcego

Rozwiązaniem mogą być modne, ledowe lampki choinkowe (jednobarwne lub kolorowe – ważne, by były ustawione na stałe świecenie, a nie na mruganie). Oplatając nimi przedmioty codziennego, domowego użytku, możemy stworzyć piękną dekorację, więc bez obawy, że oszpecimy wnętrze, możemy włączyć takie oświetlenie naszemu maluchowi.

Każdego kto poszukuje więcej porad związanych z wystrojem wnętrz zapraszamy na portal: Decore.pl.

Mieszkańcom bloków można w szczególności polecić przyozdobienie takimi lampkami rur centralnego ogrzewania, które szpecą wnętrza. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, lampki możemy najpierw owinąć łańcuchem choinkowym (srebrnym lub złotym – błyszczącym i odbijającym refleksy świetlne). Dziecku z pewnością taka dekoracja przypadnie do gustu i uśnie uspokojone.

Ciekawostką są także lampki na baterię. Jest to krótki (półtora metra) odcinek lampek z pojemnikiem na baterię i włącznikiem z jednej strony. Mają tę przewagę, że możemy ich używać w miejscach, gdzie trudno o prąd (biwaki, przyczepy), z daleka od gniazdka, no i nie zajmują kontaktu, który może okazać się niezbędny, by podpiąć inne urządzenia (często w pokojach hotelowych jest niedobór kontaktów). Warto je więc zabrać ze sobą, bo kosztują dosłownie kilka złotych, a zupełnie zmieniają nastrój pomieszczeń, wprowadzając domową, spokojną, niemal świąteczną atmosferę.