Co zrobić z nadmiarem rzeczy, gdy nie masz własnej piwnicy?

Nadmiar rzeczy i zbyt mała przestrzeń mieszkalna to problem, z którym osoby żyjące w dużych miastach borykają się bardzo często. Nie musi to wcale oznaczać konieczności pozbywania się rozmaitych przedmiotów – istnieje inne rozwiązanie.

Magazyn samoobsługowy – czym jest i dla kogo?

Magazyn samoobsługowy to mini przechowalnia znajdująca się w większym obiekcie przystosowanym specjalnie do usługi najmu. Tego typu magazyny mają powierzchnie od 1 m kw. do ponad 20 m kw. – w zależności od firmy, która je wynajmuje. Oferta w tym zakresie skierowana jest zarówno do indywidualnych klientów, jak i przedsiębiorców, zwykle tych prowadzących nieduże biznesy. Nie każdy, kto mieszka w bloku, ma do swojej dyspozycji udogodnienie, jakim jest komórka lokatorska. Warszawa to doskonały przykład lokalizacji, gdzie takie braki są wyraźnie widoczne. Magazyn samoobsługowy okazuje się niezastąpiony, gdy w mieszkaniu brakuje miejsca na przechowanie rozmaitych rzeczy. Przychodzi też z pomocą w razie przeprowadzki, remontu czy dłuższego wyjazdu.

Magazyn samoobsługowy – o czym pamiętać?

Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, trzeba mieć na uwadze parę istotnych kwestii. Przede wszystkim należy się zapoznać z regulaminem wybranego usługodawcy. Na ogół obowiązuje minimalny okres najmu, np. w Kangu Self Storage wynosi on 14 dni. Umowa jest zawierana zwykle na czas nieokreślony, niemniej można ją wypowiedzieć w dowolnym momencie – oczywiście z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Wypada również przypomnieć, że omawiana usługa dostępna jest w Polsce tylko w dużych miastach, gdyż to właśnie tu jej funkcjonowanie jest najbardziej uzasadnione.

Magazyn samoobsługowy – ile kosztuje wynajem?

Opłata za wynajęcie magazynu samoobsługowego to wypadkowa kilku czynników ze szczególnym wskazaniem na metraż magazynu i jego lokalizację oraz okres najmu. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia najbardziej kalkuluje się wynająć magazyn na dłuższy czas. W Polsce średnia cena za wynajęcie na miesiąc magazynu o powierzchni 1 m kw. to ok. 100 zł netto.

https://kangu24.com/pl/