Jak utrzymać porządek w pokoju dziecięcym? Pomysły na przechowywanie rzeczy dziecka.

Wszyscy rodzice wiedzą, że wystarczy kilkanaście minut, żeby w pokoju dziecięcym zapanował chaos. Sterty ubrań, powyciągane wszystkie zabawki, najczęściej wszystko na środku pokoju. W dzisiejszych czasach dzieci mają bardzo dużo rzeczy, przede wszystkim zabawek, które gdzieś trzeba przechowywać, żeby w pokoju panował porządek. Gdzie zatem umieścić rzeczy dzieci, gdzie pochować zabawki, żeby w pokoiku malucha było czysto i przytulnie? Istnieje kilka rozwiązań.

Przechowywanie ubrań dziecięcych

Urządzając pokój dziecięcy warto wstawić do niego meble, które będą miały dużo miejsca do przechowywania rzeczy. Rodzicom poszukującym odpowiednich mebli do pokoju dziecka polecamy wizytę na stronie sklepu Ola4Kids, który przygotował specjalną ofertę mebli z najnowszej kolekcji dla dzieci. Niezbędna będzie duża szafa, w której pochowamy ubrania naszej pociechy. Idealna szafa do pokoju dziecięcego powinna być wyposażona zarówno w część z półkami jak i część z drążkiem, na którym możemy powiesić wieszaki z ubraniami. Jeśli jednak nie wszystko mieści się do szafy, pomocne mogą okazać się komody z szufladami. Warto wykorzystać w nich specjalne systemy z przegródkami, które pozwalają na utrzymanie porządku. Na dole szafy dziecięcej możemy poukładać pudełka z bucikami. Jeśli w części szafy z drążkiem zostało trochę miejsca, w sklepach znajdziemy specjalne organizery, do których również można wkładać buty i inne akcesoria. Dzięki temu ubrania dzieci zawsze będą uporządkowane. A co zrobić z zabawkami, które znajdują się wszędzie?

Przechowywanie zabawek

W pokoju dziecięcym powinniśmy maksymalne wykorzystać przestrzeń, w której możemy przechowywać rzeczy. Ważne jest, żeby na wierzchu, na odkrytych częściach regałów pozostawały jedynie rzeczy, które dzieci używają najczęściej. A co zrobić z resztą? Pomocne będą różne systemy przechowywania, takie jak specjalne pudełka, które z łatwością zmieszczą się pod dziecięcym łóżkiem. Możemy tam również zainstalować specjalną szufladę do przechowywania rzeczy. Pamiętajmy, że jeśli chcemy by w pokoju dziecięcym panował porządek, musimy nauczyć nasze dzieci jak go utrzymywać i jak poprawnie sprzątać. To klucz do sukcesu.