Urządź swój balkon – pomysły i inspiracje.

Zbliżają się ciepłe miesiące, to doskonały moment na urządzenie balkonu. Dzięki temu stanie się on miejscem, w którym będziecie mogli odpoczywać wieczorami po ciężkim dniu. Jeśli macie większy balkon lub taras to również doskonałe miejsce na spotkania w gronie przyjaciół. Co zatem zrobić, żeby balkon zamienił się w przytulny kącik, w którym każdy chce spędzać wolny czas? Podpowiadamy!

Urządzanie balkonu – od czego zacząć?

Urządzanie balkonu warto zacząć od opróżnienia go i dokładnego posprzątania. Jeśli dysponujemy większą sumą pieniędzy możemy od razu wykonać kompleksowy remont balkonu. Jeśli jednak nie mamy środków na przykład na wymianę podłogi, wiele innych rzeczy możemy zrobić samodzielnie. Urządzanie balkonu można zacząć od dokładnego wyczyszczenia podłogi, pomalowania barierek i wymyślenia źródła światła. Dość łatwo można podłączyć oświetlenie balkonowe do instalacji z domu. Ciekawym rozwiązaniem są również lampki solarne oraz ozdobne kule świetle zasilane na baterie. Gdy już mamy posprzątany i odświeżony balkon z wybranym oświetleniem, możemy przejść do jego urządzania.

Meble balkonowe i rośliny

Z pewnością, żeby balkon był przytulnym miejscem, musimy umieścić na nim kilka niezbędnych rzeczy. Wszystko zależy od tego jak dużą powierzchnią dysponujemy. Gdy posiadamy mały balkon, możemy wstawić na niego taborety i mały stolik kawowy. Jeśli jednak nasze mieszkanie wyposażone jest w większy balkon lub taras mamy większe pole do popisu. Oczywiście możemy skorzystać z gotowych propozycji sklepów, które oferują szeroką ofertę mebli balkonowych. Jeśli chcemy by nasz balkon był nieco bardziej oryginalny, meble możemy wykonać samodzielnie. Doskonale nadają się do tego palety, z których możemy stworzyć zarówno stolik, jak i wygodne siedziska. Wystarczy odpowiednio przygotować palety, skręcić je ze sobą i pomalować. Niezbędne będą również poduszki, żeby fotele z palet były wygodne. Niesamowity klimat na balkonie wprowadzą także rośliny doniczkowe.