Poduszki z łuską gryki na zdrowy sen

Gryka to roślina jadalna z rodziny rdestowatych. Z zawartości nasion wytwarza się kaszę oraz mąkę, ale na tym jej użyteczność się nie kończy. Od setek lat łuska gryczana pozyskiwana z rośliny stanowi ważny składnik wypełnienia poduszek i materacy. Łuski gryki są bowiem twarde, ale elastyczne, są też lekkie i idealnie dostosowują się do kształtu ciała.

Poduszki z łuską gryki – przeciwzapalne i przeciwalergiczne

Łuski gryki zawierają przeciwzapalne taniny, hamujące rozwój roztoczy oraz bakterii. Zawierają również rutynę, która jest związkiem wzmacniającym układ odpornościowy. Związki celulozowo-ligninowe pomagają w utrzymaniu niskiego poziomu wilgotności wypełnienia.

Poduszki z łuską gryki właśnie za sprawą właściwości rośliny przeznaczona jest dla osób, które potrzebują produktów antyalergicznych. Tego rodzaju poduszki posiadają właściwości antyalergiczne również za sprawą funkcjonalnej poszewki, którą można zdejmować, prać, prasować i wymienić.  Bawełna poszewki jest odporna na ścieranie, dobrze chłonie wilgoć i szybko wysycha.

Ważną cechą poduszki z łuską gryki  jest możliwość uzupełniania wsadu, dosypania łuski lub jej ujęcia, gdyby była zbyt twarda. Producenci tego rodzaju poduszek zalecają, by od czasu do czasu włożyć wkład do zamrażalnika i oczywiście regularnie wietrzyć i wystawiać na działanie słońca.

Poduszka z łuską gryki to komfort dla ciała

Poduszki z łuską gryki posiadają jeszcze jedną ważną właściwość. Wsad poduszki czy materaca nie nagrzewa się od ciała, dzięki temu ciało nie poci się, szczególnie latem. Osoby zorientowane i wrażliwe na wszelkie informacje poszerzające wiedzę z medycyny alternatywnej przekonują, że łuska gryki, jako wypełnienie poduszek, neutralizuje promieniowanie żył i cieków wodnych. Neutralizuje również promieniowanie elektromagnetyczne, ale też wytwarza biopole wspomagające codzienne funkcjonowanie organizmu.

Poduszki z łuską gryki https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/kategorie/wypelnienia/gryka są niezwykle trwałe, co więcej, w miarę upływu czasu, za sprawą powolnego polerowania i ścierania, właściwości łuski jeszcze się poprawiają. Trwałość poduszek przedłuża możliwość uzupełniania wsadu i połączenia nowej łuski z tą już używaną. Dzięki temu bardzo powoli można wymienić cały wsad, bez uszczerbku dla komfortu.

Poduszki z łuską gryki dostępne są w różnych rozmiarach. Naturalne wypełnienie sprawia, że poduszkę może używać osoba dorosła, ale i dziecko. Również seniorzy docenią cechy organicznego wsadu. Warto również porównać go z innym naturalnym wypełnieniem, jaki dostępny jest na rynku producentów poduszek.