Dywany do wnętrz niczym z innej epoki

W urządzaniu wnętrz skupiamy się przede wszystkim na meblach. Dodatki często schodzą na drugi plan. Tymczasem to one potrafią odmienić wnętrze, nadać mu charakteru, wzmocnić wizualnie dany styl…Takim dodatkiem jest dekoracja podłogowa – dywan. Na topie wciąż są (od kilku lat) dywany w stylu retro. Wyglądają na wiekowe, czasem na staro-nowe, ale jedno mają na pewno – mają w sobie to coś. Tym czymś jest charakter i nietuzinkowość. Dla osób, które cenią te cechy we wnętrzach będą jak znalazł.

Dawne czasy w salonie

Dywan w dawnym stylu nie ozdabia wnętrz wyłącznie w stylu retro. Podobnie jak nie tylko fioletowe ściany tworzą unikatowe wnętrza. Oczywiście, świetnie uzupełni ten styl, ale można go umieścić we wnętrzu o całkiem odmiennym stylu. W stylach loft będzie interesującym kontrastem. Podobnie w stylu nowoczesnym. Bo okazuje się, że retro potrafi wnieść do wnętrza dużo…świeżości. Idealne dopasowanie bywa nużące, czego nie można powiedzieć o nieoczywistych połączeniach. Dywany są doskonałym narzędziem by dać taki wnętrzarski popis.

Dywan jak sprzed lat – jaki wybrać?

Do wyboru mamy wzory zupełnie abstrakcyjne, jakby przypadkowe, na przykład esy-floresy, nakrapiany, efekt malowania pędzlem itp. Popularne są wzory orientalne, przetarte, stylizowane na styl retro. A kolory? Najróżniejsze, ale raczej stonowane, granat, szarość, ciemna czerwień, brąz. Chociaż zdarzają się zaskoczenia, bo czasem można spotkać nieoczywiste kolory jak stonowany róż, gdzieś pomiędzy tureckim wzorem. Umiejętne dopasowanie dywanu do stylu wnętrza i naszych preferencji gwarantuje desingerski sukces!