Odprysk na przedniej szybie. Czy wymiana jest konieczna?

Przednia szyba w samochodzie narażona jest na mnóstwo destrukcyjnych czynników. Zmienne warunki atmosferyczne, czy uderzające elementy mogą przyczynić się do powstania w szybie odprysków. Wystarczy niewielkich rozmiarów kamień, aby na szybie pojawił się pajączek. Co zrobić w takiej sytuacji?

Czy wymiana uszkodzonej szyby jest konieczna?

Ciężko uniknąć możliwości powstania uszczerbku na szybie. Jednym z możliwych zabezpieczeń jest naklejenie specjalistycznej folii, której celem jest uchronienie szkła. Jednak to drogi wydatek i często nieopłacalny. Warto wiedzieć, że nie każde uszkodzenie kwalifikuje szybę do jej wymiany. Spora część odprysków może zostać naprawiona, a szyba odzyskuje swoją sprawność. Ważne jest jednak, aby zgłosić się do serwisu szyb samochodowych jak najszybciej. Niezabezpieczone pęknięcie może się powiększać. Ponadto uszkodzona szyba może być powodem do wystawienia przez policję mandatu, a w niektórych przypadkach nawet do zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Serwis szyb samochodowych – szybka naprawa odprysków

Nienaprawiony uszczerbek na szybie z dnia na dzień może się powiększać. W momencie, gdy osiągnie już naprawdę sporą średnicę, nie da się go naprawić. Wówczas konieczna będzie wymiana całego elementu, co jest bardzo kosztowne. Jeśli jesteś z Lublina i poszukujesz sprawdzonego serwisu szyb? Wybierz usługi firmy Hanesco. To właśnie tutaj specjaliści w profesjonalny sposób zajmą się przednią szybą w samochodzie. Odprysk wielkości nawet dwóch złotych nadaje się do naprawy. Warto wiedzieć, że zaklejenie uszczerbku jest kilkukrotnie tańsze niż wymiana całej szyby. Szczegółowe informacje o firmie Hanesco znajdują się na stronie https://hanesco.pl/.

Jak przebiega proces naprawy pękniętej szyby?

Kolejnym korzystnym czynnikiem jest czas, jaki potrzeba do naprawienia uszczerbku. Zwykle proces ten odbywa się w przedziale od 20 do 60 minut. Nie musimy zatem oddawać samochodu do naprawy na kilka dni.
W pierwszym kroku ekspert ocenia ubytek na szybie oraz czyści miejsce, które będzie poddane naprawie. Następnie pęknięcie wypełniane jest specjalną substancją, która w kolejnym kroku zostaje utwardzona. Gdy substancja stwardnieje, następuje etap operowania i szlifowania naprawianego miejsca. Efekt gotowy jest po około godzinie. Naprawiona szyba odzyskuje swoją funkcjonalność, a miejsce po naprawie jest niewidoczne. Nie trzeba obawiać się dalszego rozwoju usterki. Tą i inne usługi związane z samochodem, znajdziesz w ofercie lubelskiej firmy Hanesco.