Każdego roku na wielu ogródkach i działkach zauważyć można baseny. Basen ogrodowy to znakomite rozwiązanie na upalne dni. Nic więc dziwnego w tym, że wiele osób decyduje się na zakup takiego zbiornika. Na rynku znaleźć można różne modele basenów ogrodowych, więc każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Odpowiedni rozmiar to podstawa

Decydując się na zakup basenu ogrodowego, warto przemyśleć wiele rzeczy. Jednym z głównych czynników decyzyjnych jest rozmiar takiego zbiornika. W zależności od ceny oraz materiału, z jakiego jest wykonany basen, zakupić można go w wielu rozmiarach.

Dokonując wyboru odpowiedniego basenu, należy brać pod uwagę przede wszystkim dostępne miejsce oraz ilość i wiek osób korzystających z niego. Duży basen ogrodowy to znakomite rozwiązanie dla starszych dzieci i dorosłych. Ogromny zbiornik może być niebezpieczny dla mniejszych dzieci. Oczywiście każda zabawa w basenie dziecka powinna odbywać się pod nadzorem dorosłych.

Jaki basen wybrać?

Na rynku znaleźć można różne modele basenów ogrodowych więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dla małych dzieci szczególnie polecane są małe baseniki dmuchane. Rozwiązanie takie jest niezwykle wygodne dla rodziców. Małe baseny dmuchane są bardzo przystępne cenowo oraz proste w montażu. Dodatkowo można je szybko opróżnić i przenieść w inne miejsce. W przypadku malutkich dzieci można bez problemu dolać do takiego basenu nieco ciepłej wody, by umilić małemu dziecku zabawę w wodzie.

W przypadku starszych dzieci chętniej wybierany jest basen rozporowy. Jak sama nazwa wskazuje, swoją stabilność zawdzięcza on wodzie, która napiera na ścianki. Montaż takiego basenu jest niezwykle prosty. Wystarczy napompować pierścień znajdujący się na ścianie basenu. Następnie odpowiednio go umieścić na równym podłożu i zalać wodą. Woda, napierając na ściany basenu, zapewni solidność konstrukcji. Duże baseny rozporowe wymagają podłączenia specjalnej pompy. Pompa basenowa umożliwia skuteczne oczyszczanie wody.

Kolejnym popularnym modelem basenu ogrodowego jest ten stelażowy. Basen stelażowy wymaga specjalnej konstrukcji. Oznacza to, że zbiornik na wodę montowany jest na specjalnej konstrukcji z rurek. Basen stelażowy zawdzięcza swoją stabilność właśnie tej konstrukcji. Od jej odpowiedniego złożenia będzie zależało bezpieczeństwo użytkowania tego basenu. Producenci basenów stelażowych dołączają do produktu dokładną instrukcję montażu, co ułatwia zadanie. Basen stelażowy jest idealnym rozwiązaniem dla starszych dzieci i dorosłych.

Baseny ogrodowe to znakomity sposób na upalne letnie dni. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego zbiornika wodnego. Basen ogrodowy niekoniecznie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. Na rynku dostępne są baseny sezonowe, które należy rozkładać każdego lata. Jest to znakomite rozwiązanie szczególnie na ogródkach działkowych, gdzie miejsce jest dość ograniczone.

Masz już swój własny basen ogrodowy? Może pora na więcej innowacji? Zainwestuj w pole golfowe i dowiedz się, jakiego ekwipunku potrzebujesz do tej gry https://www.enowy.pl/co-powinnismy-wiedziec-o-ekwipunku-golfowym/