Jak wybrać narożnik ogrodowy? Sprawdzone porady

Choć narożnik to mebel najczęściej widziany w salonach, ewentualnie sypialniach i pokojach gościnnych, coraz chętniej użytkownicy znajdują dla niego miejsce w swoim ogrodzie. Doskonale zastępuje klasyczne zestawy składające się z krzeseł i stołu. Pozwala na wyodrębnienie strefy wypoczynku i potraktowanie jej jako punkt wyjścia do stworzenia ciekawej aranżacji. Jak jednak wybrać narożnik ogrodowy, by fajnie się prezentował, spełniał swoje funkcje i sprawdzał niezależnie od okazji?

Narożnik ogrodowy – do jakiej przestrzeni?

Narożniki ogrodowe wbrew pozorom sprawdzają się nie tylko w dużych ogrodach. W tych mniejszych mogą pomóc w wydzieleniu strefy wypoczynku i stworzeniu intymnego, przytulnego miejsca. Muszą być jedynie nieco mniej obszerne, aby nie przytłoczyły przydomowej przestrzeni. Odpowiednie narożniki ogrodowe, które nadadzą się zarówno do mniej, jak i bardziej przestronnych ogrodów, można znaleźć w sklepie https://bazkar.pl/.

Narożnik jednoczęściowy czy meble modułowe?

Narożniki ogrodowe mogą być jednoczęściowe bądź w postaci mebli modułowych. Pierwsza opcja zadowoli tych użytkowników, którzy nie planują częstych zmian wystroju zielonej przestrzeni, mają sprecyzowane oczekiwania i zaplanowali miejsce, w którym narożnik ma stanąć na stałe.

Rozwiązanie z formie mebli modułowych będzie odpowiednie do mniejszych ogrodów – poszczególne elementy można ustawić tak, aby zagwarantować komfort korzystania z przestrzeni. Gdy zaś użytkownicy spodziewają się większej liczby gości i chcą, aby siedzieli oni blisko siebie, nierozdzieleni, meble można zestawić w narożnik tworzący jedną całość.

Umiejscowienie narożnika a wykonanie

Na rynku można znaleźć narożniki ogrodowe wykonane z drewna, rattanu, wikliny lub tworzyw sztucznych, głównie technorattanu. Różnią się one nie tylko estetyką, lecz przede wszystkim trwałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych.

Wybór powinien być zatem podyktowany zarówno stylistyką przydomowej przestrzeni oraz strefy wypoczynku, jak i stopniem osłonięcia miejsca, w którym ów strefa zostanie wyznaczona. Gdy część przeznaczona do odpoczynku jest przyległa do domu i niemalże całkowicie osłonięta, można postawić na meble bazujące na naturalnych materiałach. Świetnie będzie się prezentowało drewno, a tuż obok niego klasyczne stoliki, które można znaleźć w ofercie sklepu iHome24.pl.

Na otwartej przestrzeni lepiej swoje funkcje spełniają narożniki ogrodowe z tworzyw sztucznych. Najtrwalsze są te z technorattanu, którym niestraszne żadne warunki pogodowe, dlatego można ich użytkować nawet zimową porą. Poza tym dostępne są w bardzo szerokiej palecie kolorów, kształtów i łączeń z innymi materiałami.

Narożnik ogrodowy pozwala na stworzenie funkcjonalnej i estetycznej strefy wypoczynku. Pomieści domowników oraz ich gości, stwarzając wrażenie bliskości i pogłębiając mile spędzony czas. Znajdźmy dla niego miejsce w swoim ogrodzie, a nawet na tarasie. Szybko się przekonamy, że to wybór na lata użytkowania.