Jak wybrać pompę filtrującą do basenu?

Decydując się na zakup basenu ogrodowego, należy uwzględnić w tych planach różnego rodzaju akcesoria niezbędne do utrzymania wody w należytej czystości. Jednym z najważniejszych elementów instalacji basenowej jest pompa filtrująca. Ma ona za zadanie uzdatniać wodę w taki sposób, aby nie było konieczności częstej jej wymiany.

Pompa filtrująca do basenu – jaka średnica?

Pompa filtrująca musi pasować do konkretnego basenu. Aby właściwie spełniała swoją funkcję, musi odznaczać się odpowiednią średnicą. Pod tym kątem musi kompatybilna ze średnicą otworu w zbiorniku – ewentualnie może być odrobinę większa, ale nigdy nie mniejsza. Eksperci ze sklepu S-MUMO przypominają o nabyciu specjalnej przelotki ułatwiającej montaż, jeśli średnica pompy jest trochę większa niż średnica otworu basenu.

Pompa filtrująca do basenu – jaka wydajność?

Omawiane akcesoria basenowe dostępne są w wielu wariantach, jeśli chodzi o wydajność. W tym kontekście kluczową rolę odgrywa pojemność basenu – woda wypełniająca powinna zostać przefiltrowana 3-4 razy w ciągu doby. Przykładowo jeżeli basen odznacza się pojemnością 5 tys. litrów, to pompa musi mieć przepustowość wynoszącą co najmniej 1000 L/H.

Pompa filtrująca do basenu – jakość ma znaczenie!

Wybierając pompę filtrującą do basenu ogrodowego, trzeba mieć na uwadze jej jakość. Zdecydowanie opłaca się postawić na wysokogatunkowe wyroby sygnowane markami znanych producentów. Korzyści płynących z takiego zakupu jest całkiem sporo. Przede wszystkim zyskuje się pewność, że pompa posłuży przez długi czas i będzie całkowicie bezpieczna w użytkowaniu.

Pompa filtrująca do basenu – jaki filtr?

Istotną przesłanką wpływającą na wybór pompy do basenu jest materiał, z jakiego wykonano filtr. Podstawowymi rozwiązaniami, jakie pojawiają się w tym zakresie, są filtry piaskowe, papierowe oraz kartuszowe. Filtry kartuszowe przeznaczone są raczej do mniejszych basenów. W przypadku większych zbiorników najczęściej spotykane są filtry piaskowe. Filtr co jakiś czas wymaga wymiany, dlatego warto zaopatrzyć się w zapasowy egzemplarz.